Konkurs edukacyjny pod hasłem ,,BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY’’

Dodano: 22.11.2017
A A A
 
W dniu 17.11.2017 r. w Wiejskiej Świetlicy w Niepli odbył się międzyświetlicowy konkurs edukacyjny pod hasłem  "Bezpieczna droga do szkoły’’. Organizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury w  Jaśle.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali testy, zagadki oraz rebusy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie zabrali głos  zaproszeni policjanci sierżant sztabowy Radosław Bryś oraz sierżant sztabowy Tomasz Jarecki  Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W czasie pogadanki młodzież i dzieci mogły zadawać pytania, na które policjanci  odpowiadali.

Uczestnicy w  nagrodę od policjantów  otrzymali  odblaski. Przeprowadzenie  takiego konkursu miało na celu zwrócenie uwagi dzieciom i młodzieży  na zagrożenia z jakimi mogą się spotkać na drodze oraz służyć wyrobieniu nawyku noszenia elementów odblaskowych. Odblaski sprawiają, że dzieci są bardziej widoczne na drodze, a dzięki temu bardziej bezpieczne. Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodyczami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Gminny Ośrodek Kultury  w Jaśle.

Dziękuję policjantom za ciekawe i owocne przeprowadzenie pogadanki w zakresie edukacji i promocji bezpiecznych zachowań na drodze wśród najmłodszych oraz noszenia elementów odblaskowych.

Instruktor świetlicy: G. Kiszka
 

ZDJĘCIA

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności