Kreatywne pisanie

Dodano: 15.05.2019
A A A
Trwa Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W Bibliotekach w całym kraju na każdego czeka w tym czasie mnóstwo atrakcji. Nie zabrakło ich również w Naszej Bibliotece.

W tym niezwykłym tygodniu zaprosiliśmy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w warsztatach z kreatywnego pisania.

Pojęcie  hand lettering ma w języku polskim wiele tłumaczeń: kreatywne pisanie, kreatywne liternictwo, ręczne pisanie czy nowoczesna kaligrafia. Technika ta staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju.  

Na warsztatach uczestnicy zapoznali się z podstawami tej techniki, poznali narzędzia, jakimi można rysować litery, począwszy od ołówka, a skończywszy już na bardziej profesjonalnych markerach takich, jak np. brush peny. Zaznajomili się także z podstawami pisania i mieli okazję poćwiczyć na specjalnie przygotowanych szablonach.

Hasłem tegorocznego Tygodnia bibliotek jest #BIBLIOTEKA, więc na warsztatach uczestnicy dowiedzieli się co to jest hasztag, i jak za jego pomocą wyszukiwać obrazy na internetowych portalach społecznościowych.  

Warsztaty odbyły się 9 maja br. w czytelni biblioteki w Szebniach, a organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności