Na skaczącą meduzę

Dodano: 08.07.2019
A A A
Wakacyjne upalne dni chętnie spędzalibyśmy na piaszczystej plaży, chłodząc się w wodach naszego morza. Do morza mamy trochę daleko, ale nasza wyobraźnia jest nieograniczona! Na jednych z zajęć w Bibliotece w Szebniach wspólnie z uczestnikami przenieśliśmy się do Pirackiej Zatoki. Na początku uczestnicy za sprawą serii książek autorstwa  Rose Impey i Nathana Reed poznali Patcha, który chce być prawdziwym piratem i wyrusza z babcią Peg, papugą Pierre'em i psem Majtkiem na poszukiwanie przygód.

Później każdy z uczestników mógł zostać piratem, ale nie było to takie proste. Na uczestników czekało mnóstwo zadań. Musieli oni miedzy innymi nauczyć się morskiego pozdrowienia, sterowania statkiem, szorowania pokładu i wciągania żagli. Przyszli piraci dzięki zabawom zespołowym ćwiczyli również koncentrację i umiejętność współpracy w grupie. Dzięki wyobrażni i foli malarskiej wypłynęliśmy także na szerokie wody.

Na zakończenie każde z dzieci wykonało czapkę piracką i wspólnie zrobiliśmy sobie pamiątkową fotografię.

Warsztaty z cyklu „Latem czeka Biblioteka” pt. „W Pirackiej Zatoce” odbyły się 26 czerwca, a organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności