Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej w Szebniach

Dodano: 20.09.2018
A A A
 
Akcję „Narodowego Czytania” zainicjował w 2012r. Prezydent Bronisław Komorowski. W czasie tegorocznej akcji Narodowego Czytania Polacy spotkali się, aby czytać powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”.

Pan Prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do Rodaków pisze: „Przeżywamy szczególny czas świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą. W tym jubileuszowym roku myślami często wybiegamy do tamtych dni, kiedy Polacy walczyli o odrodzenie wolnej Ojczyzny,(…) W literaturze polskiej nie ma lepszego, pełniejszego, celniejszego obrazu tamtych przeżyć niż Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Ostatnia powieść wybitnego autora, napisana została na gorąco, pod wrażeniem pierwszego entuzjazmu rodaków, ale też pierwszych rozczarowań;(…)”

W Szkole Podstawowej w Szebniach dnia 07 września 2018r. już po raz piąty odbyła się kolejna edycja „Narodowego Czytania”. W tym roku zaproszenie do czytania fragmentów „Przedwiośna” przyjęli: ks. Piotr Nowakiewicz,   Stanisława Ablewicz,  Wojciech Piękoś,  Teresa Świszcz oraz  Paweł Rozmus. Fragmentów dzieł wysłuchali uczniowie klas VI – VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum.

Na kolejną edycję Narodowego Czytania zapraszamy za rok, lecz do tego czasu serdecznie zachęcam do sięgania po arcydzieła literatury polskiej.

M. Klocek - Ryba
 

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności