NARODOWE CZYTANIE W WARZYCACH

Dodano: 13.09.2018
A A A
 
Początek września to w każdej placówce oświatowej czas „Narodowego Czytania” wybranej pozycji książkowej. Ogólnopolska akcja ma na celu popularyzację czytelnictwa, a zwłaszcza książek zaliczanych do klasyki. Do akcji włącza się prezydencka para.

W tym roku do „Narodowego Czytania” wybrano powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”.

W poniedziałek, 10. września w Szkole Podstawowej w Warzycach, o godzinie 9.30 odbyła  się kolejna edycja „Narodowego Czytania” literatury polskiej na lekcji języka polskiego w klasie III gimnazjum.  Lidia Witkowska, nauczyciel języka polskiego,  opowiedziała zebranym uczniom oraz zaproszonym gościom  ciekawostki z życia Stefana Żeromskiego, przypomniała okoliczności powstania powieści „Przedwiośnie” oraz krótki zarys treści. „Narodowe  Czytanie” rozpoczęła regionalna poetka, Halina Urban; po niej swój fragment powieści odczytała Jadwiga Zając, pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle z/s w Brzyściu, a następnie uczniowie III klasy gimnazjum zaprezentowali swoje fragmenty historii Cezarego Baryki.      

J. Zając

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności