O tym, że wojna trafia prosto w serce

Dodano: 16.11.2018
A A A
 
Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, związane z odzyskaniem w 1918 roku przez nasz kraj niepodległości, po 123 latach zaborów.

11 listopada 2018 roku obchodzimy 100 rocznicę tego wydarzenia, które w tradycję polską wpisało się jako święto dumy i radości. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, jak co roku włączyła się w obchody tego święta poprzez organizację wystawy dokumentów i fotografii zgromadzonych przez CATL pt. „O tym, że wojna trafia prosto w serce”.

Aby oddać hołd naszym przodkom, którzy nie żałowali krwi, byśmy mogli cieszyć się wolnością, wspólnie z uczniami klasy 8 i 3 gimnazjum z ZS w Szebniach obejrzeliśmy film dokumentalny pt. „Obóz w Szebniach”. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy i wspólnej rozmowy.

Mieszkańcy gminy Jasło mieli również okazję obejrzeć dokument dotyczący obozu w godzinach popołudniowych.

Spotkania odbyło się 08.11 br. w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.
Wystawę można obejrzeć w Bibliotece do 30 listopada. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

GBP w Jaśle z/s w  Szebniach

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności