„Ojczyzna to ludzie – Ty i Ja”

Dodano: 07.09.2019
Przełomowym wydarzeniem dla losów Polski i Europy Środkowo - Wschodniej były częściowo wolne wybory 4 czerwca 1989 roku. Przyczyniły się do upadku systemu komunistycznego i dały początek III RP. Obecnie obchodzimy 30 rocznicę tego wydarzenia, które zmieniło nasz kraj.

Dla upamiętnienia tego wydarzenia dzięki programowi Równać Szanse - 2018 Konkurs Specjalny „30 lat wolności 1989-2019”, ze środków Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzoną przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach zorganizowała 07.09.2019 r. w sali domu ludowego w Szebniach koncert, w którym udział wzięły dzieci i młodzież z terenu Gminy Jasło. Jako pierwszy na scenie wystąpił Igor Gacek, który zaśpiewał m.in. „Idzie dysc” i „Taki kraj”, następnie Zuzanna Gacek wykonała utwór pt. „Lipka”.  Kolejny wykonawca Kamila Zawada zaśpiewała piosenkę pt. „Czerwone Jabłuszko”, Karolina Polak wykonała mi.in. utwór pt. „Mury” i „Kolęda Warszawska”, a Julia Rozmus zaśpiewała kilka utworów, z pośród których znalazły się także piosenki jej autorstwa.
W trakcie uroczystości wystąpili artyści z teatru Scena PRL.

Na zakończenie spotkania wystąpił zespół „POGÓRZANIE”, przedstawiając kulturę ojczystą i kresową.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i wzięcie udziału w uroczystości.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach