Piknik rodzinny w Foluszu

Dodano: 29.10.2019
A A A
W dniu 27 października br. w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP w Foluszu odbył się  Piknik Rodzinny i Koncert Pieśni Patriotycznych. Impreza ta zorganizowana została w ramach obchodów  Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Jaśle, Miasta Jasło, Gmina Jasło, Gmina Dębowiec, Gmina Osiek Jasielski, Gmina Nowy Żmigród i Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Wykonawcami pieśni patriotycznych były dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z gmin: Jasło, Dębowiec, Osiek Jasielski, Nowy Żmigród, z Miasta Jasła, ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jasielskiego oraz wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury. Pomysłodawcą koncertu był Starosta Jasielski Adam Pawluś. Wszyscy wykonawcy, oprócz gromkich oklasków licznie zgromadzonej publiczności, otrzymali również drobne upominki.

Na koncert przybyła senator Alicja Zając, wicestarosta Stanisław Pankiewicz, wójt gminy Dębowiec Marcin Bolek, wójt gminy Jasło Wojciech Piękoś, dyrektorzy szkół, dzieci i młodzież oraz rodziny z dziećmi.

Starosta podziękował wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej imprezy. Przede wszystkim podziękował i pogratulował wykonawcom wspaniałych występów, które wzbudziły wiele wzruszeń.

W Pikniku Rodzinnym wzięły udział również dzieci i młodzież z terenu gminy Jasło. Podczas Koncertu Pieśni Patriotycznych swoje umiejętności wokalne zaprezentowały: Antonia Czech ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy, Sara Stec i Kamila Zawada ze Szkoły Podstawowej w Szebniach oraz Karolina Polak uczennica Szkoły Podstawowej w Warzycach, która reprezentowała Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

ZDJĘCIA

https://www.powiat.jaslo.pl/
https://www.powiat.jaslo.pl/


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności