PLENEROWE WARSZTATY FLORYSTYCZNE W TRZCINICY

Dodano: 21.08.2017
A A A
 
Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny które obchodzimy 15 sierpnia jest nazwane Świętem Matki Boskiej Zielnej. Tego dnia święcimy bukiety z ziół, kwiatów i zboża. W dniu 10 sierpnia 2017 r. w Trzcinicy odbyły się plenerowe warsztaty florystyczne pod hasłem „Bukiety zielne na Święto Matki Boskiej Zielnej.”

Na spotkanie z uczestnikami warsztatów florystycznych została zaproszona pani Teresa Wróbel mieszkanka Trzcinicy, która zapoznała dzieci ze zwyczajem święcenia bukietów. Uczestnicy dowiedzieli się również z jakich roślin  zielnych i kwiatów składał się bukiet oraz że wierzono, iż poświęcony bukiet chroni dom przed nieszczęściem, chorobą czy piorunem.  Następnie  uczestnicy warsztatów zapoznali się z techniką i sposobem układania roślin i kwiatów. Pod okiem pani prowadzącej, która służyła swoją radą i pomocą dzieci wykonywały piękne prace (bukiety), mimo że trochę podobne ale każda różniła się od siebie ukazując zdolności artystyczne swojego autora.

Najmilszym momentem spotkania była nagroda w postaci  własnoręcznie wykonanego swojego bukietu, który można było zabrać do domu, by w dniu Święta Matki Boskiej Zielnej zanieść do kościoła w celu poświęcenia, żeby chronił dom przez cały rok. Warsztaty florystyczne dały wszystkim możliwość samodzielnego myślenia, działania i rozwoju w zakresie wiedzy o świecie roślin i kwiatów. Spotkanie  było naprawdę udane.

W miłej i przyjemnej atmosferze spędziliśmy popołudniowy czas. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Teresie Wróbel za wspólne spotkanie, które pozwoliło wszystkim uczestnikom warsztatów doskonalić swoje zdolności artystyczne.

W plenerowych warsztatach florystycznych wzięły udział dzieci, młodzież i dorośli z naszej miejscowości. Organizatorem warsztatów była Świetlica w Trzcinicy Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle z/s w Brzyściu.

Irena Gorczyca

ZDJĘCIA

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner