Pracowity czerwiec Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP Gminy Jasło

Dodano: 07.07.2017
A A A
W tym roku Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP podjął się kilku przedsięwzięć, które wymagały dużego zaangażowania zarówno ze strony Prezydium Zarządu, jak również Jednostek OSP z terenu Gminy.

W dniu 2 czerwca roku Prezes Zarządu Tomasz Socha wraz z Komendantem Gminnym Mateuszem Błasikiem wzięli udział w uroczystości otwarcia drugiej Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie Sambor w Obwodzie Lwowskim na Ukrainie.

Zaproszenie przedstawicieli naszego Zarządu było dowodem wdzięczności Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Samborze (Ukraina) za pomoc w tworzeniu nowopowstających struktur ochrony p.pożarowej na wzór ochotniczych straży pożarnych działających od wielu lat w Polsce.

Komendant Oleg Himjak kilkakrotnie przyjeżdżał na teren naszej Gminy na zaproszenie Pana Wójta Stanisława Pankiewicza na różnego rodzaju święta i uroczystości strażackie. Zainspirowany siłą naszych strażaków ochotników i ich wyposażeniem postanowił, że dołoży wszelkich starań aby taką ideę tworzyć w miejscowościach należących do Sambora.
W dniu 10 czerwca Zarząd wraz z Panem Wójtem Gminy Jasło oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jaśle był organizatorem Munduriady Strażackiej połączonej z Gminnymi obchodami Dnia Dziecka, która odbyła się w Szebniach. Na zaproszenie Pana Wójta Stanisława Pankiewicza podczas Munduriady Strażackiej gościliśmy zagraniczne delegacje strażaków z Sambora na Ukrainie, Ardut w Rumuni oraz Stebnik na Słowacji.

Celem zorganizowanej imprezy było podniesienie sprawności wśród strażaków naszej Gminy poprzez udział w konkurencjach sportowych, jak również integracja pomiędzy strażakami,  mieszkańcami naszych miejscowości oraz zaproszonych gości.

 

W dniu 25 czerwca odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze na obiekcie sportowym Zespołu Szkół Rolniczych w Trzcinicy.

W zawodach wzięło udział:
1 drużyna MDP – dziewczęta (Warzyce),
2 drużyny MDP – chłopcy (Warzyce i Niepla),
7 drużyn seniorów – mężczyźni:
•    OSP KSRG Warzyce,
•    OSP KSRG Osobnica,
•    OSP KSRG Trzcinica,
•    OSP Bierówka,
•    OSP Chrząstówka,
•    OSP Niepla,
•    OSP Zimna Woda.

Zawody odbywały się w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe (seniorzy) i rozwinięcie bojowe (drużyny młodzieżowe). Po zaciętej rywalizacji udało się wyłonić tegorocznych zwycięzców w Gminie Jasło, którzy powalczą w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych o rangę mistrzów powiatu. Nad sprawnym przebiegiem zawodów panowała komisja sędziowska z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle pod przewodnictwem Dowódcy JRG bryg. Rafała Rutyny.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach uhonorowani zostali pucharami oraz dyplomami. Drużyny młodzieżowe ponadto otrzymały pamiątkowe medale.
 
WYNIKI KOŃCOWE:

Młodzieżowe drużyny pożarnicze (MDP) – dziewczyny
I miejsce – OSP KSRG Warzyce.

Młodzieżowe drużyny pożarnicze (MDP) – chłopcy
I miejsce – OSP Niepla,
II miejsce – OSP KSRG.

Kategoria A – seniorzy:
I miejsce – OSP KSRG Warzyce,
II miejsce – OSP KSRG Osobnica,
III miejsce – OSP KSRG Trzcinica,
IV miejsce – OSP Niepla,
V miejsce – OSP Bierówka,
VI miejsce – OSP Zimna Woda,
VII miejsce – OSP Chrząstówka. 
ZG OSP

ZDJĘCIA

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner