Relacja z Gminnego Dnia Dziecka

Dodano: 04.06.2019
A A A
1. czerwca br. na stadionie sportowym w Osobnicy odbył się Gminny Dzień Dziecka. Najmłodszych mieszkańców gminy Jasło powitał Zastępca Wójta Gminy Jasło Henryk Motkowicz, który życzył im z okazji ich święta dużo radości, uśmiechu oraz wspaniałej zabawy. W ramach Dnia Dziecka w gminie Jasło odbyło się wiele pokazów, występów oraz atrakcji pozascenicznych, które były skierowane przede wszystkim do najmłodszych, ale także ich rodziców i opiekunów.

Gminny Dzień Dziecka rozpoczął się o godzinie 13:00 od występów dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy. Uczestnicy mogli zobaczyć pokazy artystyczne cyrku Szok z Ciechanowa, jak również występy zespołów muzycznych tj.: Knapik i Duda oraz Peron 13. Na scenie wystąpił finalista The Voice Kids 2 Adrian Bałucki i uczestnik tej edycji Bartosz Klęba. Dzieci świetnie się bawiły podczas pokazu gigantycznych baniek mydlanych, malowania twarzy oraz kolorowania świata proszkami holi. Nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni, konkursów i zabaw z nagrodami.

Podczas obchodów Gminnego Dnia Dziecka odbyła się także III Munduriada Strażacka Gminy Jasło. Na zaproszenie Wójta Gminy Jasło Wojciecha Piękosia oraz Prezesa Związku Oddziału Gminnego OSP w Jaśle Tomasza Sochy, gościliśmy delegacje strażaków z Ukrainy i Słowacji. Strażacy ze wszystkich  jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Jasło oraz z Ukrainy rywalizowali ze sobą w  pięciu konkurencjach rekreacyjno – sportowych. Puchary, dyplomy oraz symboliczne nagrody rzeczowe zwycięskim drużynom strażackim wręczył Zastępca Wójta Gminy Jasło Henryk Motkowicz. Co więcej, w trakcie Munduriady można było zobaczyć pokaz ratownictwa drogowego.

Organizatorami Gminnego Dnia Dziecka byli: Wójt Gminy Jasło, Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP PR w Jaśle oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Osobnicy z Radą Rodziców.

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności