Rolnicy z gminy Jasło świętowali w Żółkowie

Dodano: 26.08.2015
A A A
Rolnicy z gminy Jasło obchodzili swoje święto w Żółkowie. Dożynki Gminne tym razem odbyły się w sobotę, 22 sierpnia.
 
Rolnicy z gminy Jasło obchodzili swoje święto w Żółkowie.  Dożynki Gminne tym razem odbyły się w sobotę,  22 sierpnia.
 


Dożynki Gminne są imprezą cykliczną i mają charakter przechodni, organizowane są co roku w innej miejscowości gminy.

Tradycyjnie, jak co roku rolnicze święto rozpoczęło się  Mszą Świętą w intencji rolników, tym razem w kościele parafialnym Jasło - Żółków pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 
Po nabożeństwie, przy muzyce ludowej w wykonaniu kapeli Trzcinicoki na plac przy budynku rekreacyjno – sportowym przejechał barwny korowód dożynkowy.
 


Starostami tegorocznych dożynek byli Grażyna Czarnecka z Żółkowa i Piotr Wanat z Łask. Swoje wieńce dożynkowe zaprezentowało  14 delegacji.
 


Po uroczystej ceremonii podzielenia chleba i przemówieniach okolicznościowych rozpoczęła się część artystyczna. Na scenie zaprezentowali się: Kapela Ludowa Trzcinicoki,  Chór Cecylianum z Osobnicy, Chór Cantate Deo z Osobnicy, Chór Laurenti z Warzyc, Zespół Dziecięcy Sprytne Dzieciaki z Niegłowic,  a także Kapela Pogranicze z Haczowa i Daniel Korczykowski z Karoliną Korczykowską oraz uczennice ZS w Warzycach - Karolina Polak, Marlena Placek i Paulina Pawluś.

Na zakończenie Life Tour z Radiem Trendy.

W trakcie uroczystości ogłoszone zostały wyniki X edycji konkursu „Najładniejszy ogród w  gminie Jasło  z bezpiecznym obejściem”.

Organizatorzy dziękują sponsorom - Restauracja „U SCHABIŃSKIEJ” w Jaśle – Katarzyna i Grzegorz Schabińscy, Piekarnia-Cukiernia „RENATA” z Jasła,  Sieć Jasielskich Sklepów MPM, Bank Spółdzielczy w Bieczu Oddział Jasło,  Międzynarodowy Przewoźnik Autokarowy SINDBAD z Opola,  Hurtownia Mięsna DOMICELA z Jasła.
 
 
Fotorelacja:
 
 
 
 
 


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności