Spotkanie w Gminnym Dziennym Domu Pomocy Osobnicy

Dodano: 10.12.2018
A A A
Wielka Zabawa Andrzejkowa pn. „Urok ukrytych talentów - kreatywne wyrażanie siebie”  odbyła się 28 listopada. Przyjechali do nas zaproszeni goście z placówek pomocowych powiatu jasielskiego: Dziennego Domu Pomocy dla Osób Starszych z Jasła z kierownikiem Iwoną Wojnarowicz, Warsztatu Terapii Zajęciowej z Jasła z kierownikiem Jakubem Marciniec, Domu Pomocy Społecznej z Folusza z dyrektorem Karolem Adamskim i Środowiskowych Domów Samopomocy z Jasła z kierownikiem Katarzyną Sierakowską, Nowego Żmigrodu z kierownikiem Małgorzatą Łysik i Przysiek z kierownikiem Małgorzatą Kręcisz, a także nasi bliscy przyjaciele, uczniowie z Zespołu Szkól Nr. 1 w Osobnicy, z nauczycielem Grzegorzem Łąckim. Swoją obecnością zaszczycili spotkanie Pan Henryk Motkowicz  Z-ca Wójta Gminy Jasło, Pani Romana Wachel Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle i Pan Józef Lubaś.

Każda placówka przygotowała występ artystyczny, były piosenki, skecze, kabarety. Nasi uczestnicy razem z pracownikami przygotowali kabaret pt. „Biuro matrymonialne”. Stroje wieczorowe, peruki, kapelusze, makijaż i świetny scenariusz rozbawiały gości do łez. Różnorodność programów dała wszystkim uczestnikom spotkania wiele radości, zabawy, bo razem z wykonawcami śpiewała cała sala. Ksiądz Czesław zagrał „Ciszę” wraz z orkiestrą, a słuchając ich gry czuliśmy się prawie jak w „filharmonii”.

Wszyscy księża naszej parafii z proboszczem ks. Krzysztofem na czele pomagali nam w organizacji tej imprezy i wiemy, że zawsze może liczyć na wsparcie z ich strony.

Nikt od nas nie wyszedł z pustymi rękami, bo dla wszystkich gości mieliśmy przygotowane upominki, a były to gwiazdki zrobione przez uczestników naszego Domu w ramach terapii zajęciowej, płyta z  filmem „Jako w niebie tak i w Komańczy”, płyta z piosenkami Kapeli Jaślanie, a także breloczki, długopisy i smycze.

Fundatorami upominków była Gmina Jasło, PGNiG w Jaśle. Wsparcie otrzymaliśmy także od Kierownika Delikatesów „Centrum” w Osobnicy. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Kiedy goście nas opuścili, zabawa zaczęła się na nowo. Było wspaniale, orkiestra grała, a nawet panie i panowie poruszający się o kulach porzucili je, by w rytmie muzyki poczuć radość tańca.

Przygotowanie do spotkania i zabawy andrzejkowej trwało kilkanaście dni. Prace nad przygotowaniem dekoracji sali balowej i upominków dla gości w ramach terapii zajęciowej pochłaniało uczestników Domu. Najwięcej radości jednak sprawiały nauka tekstu, próby kabaretu i śpiewanie piosenek. W pokoju terapii słychać było głośne rozmowy, wybuchy śmiechu, cały Dom tętnił życiem i w naszej działalności o to nam właśnie chodzi.

Lucyna Michnal
 

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności