Sukcesy wokalne uczennic ze Szkoły Podstawowej w Szebniach w 3. Dziecięcym Festiwalu „Piosenka w Mundurze” w Przemyślu

Dodano: 16.11.2018
A A A

W piątek 9. listopada 2018 roku na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu rozbrzmiewały dźwięki patriotycznych piosenek w wykonaniu dzieci. Okazją do tego był 3. Dziecięcy Festiwal „Piosenka w Mundurze”, którego organizatorami są: Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Prezydent Miasta Przemyśla, Starosta Przemyski, Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Partnerami projektu są służby mundurowe województwa podkarpackiego. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Pani Wojewoda i Pan Marszałek województwa podkarpackiego oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Celem Festiwalu jest popularyzacja tradycyjnych i współczesnych polskich piosenek wojskowych i patriotycznych, konfrontacja umiejętności wokalno-instrumentalnych młodych wykonawców, a także wzbogacenie edukacji patriotycznej oraz narodowej dzieci i młodzieży poprzez piosenkę. Konkurs skierowany jest do dzieci z podkarpackich szkół podstawowych, nad którymi patronat sprawują służby mundurowe oraz szkół współpracujących ze służbami mundurowymi.

Prezentacje konkursowe wykonawców z całego Podkarpacia odbywały się w dwóch kategoriach: soliści i zespoły wokalne w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I-IV szkoły podstawowej oraz klasy V – VIII i III Gimnazjum.

Szkołę Podstawową w Szebniach reprezentowały dwie wokalistki z klasy IV.   W kategorii klas I-IV, III miejsce wyśpiewała Kamila Zawada,  a wyróżniona została Sara Stec.
Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 9. listopada o godz. 14:30 podczas uroczystego Koncertu Galowego.

Gratulujemy tak wspaniałych sukcesów wokalnych.

Szkoła Podstawowa w Szebniach
 

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności