Święto Polskiej Flagi

Dodano: 30.04.2019
A A A
Święto Polskiej Flagi
„Polska – to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska – Ojczyzna…
Kraina, która się w sercu zaczyna…”
(Polska- R. Przymus)
 
Flaga Polski to jeden z trzech symboli narodowych obok godła i hymnu. Święto flagi przypada 2 maja, między Świętem Pracy, a Świętem Konstytucji 3 maja. Święto zostało uchwalone przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w 2004 r. Oficjalnie Flaga Polski jest flagą narodową od 1831 roku.

Dzień Flagi jest bardzo uroczyście obchodzony w naszym kraju. Polacy pokazują swoje przywiązanie do Ojczyzny wywieszając przy domach biało-czerwoną flagę.
Zespół pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach, 30 kwietnia 2019 roku, przygotował interaktywną lekcję patriotyczną dla przedszkolaków z Ochronki w Szebniach.

Wizyta w bibliotece rozpoczęła się od wspólnego śpiewania piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem”, recytacji wierszy o symbolach narodowych, omówieniu barw ojczystych, wyklejania flagi oraz tematycznych zabawach ruchowych.
Przedszkolaki przyszły przebrane w stroje biało-czerwone wyrażając szacunek do symboli narodowych.

W trakcie lekcji bibliotecznej panie z bibliotekarki opowiedziały o Święcie Pracy, Dniu Flagi i Konstytucji 3 maja o tym, że powinniśmy być dumni z naszego kraju, jego historii, jak również z naszych barw narodowych.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności