V Edycja Małej Ligi Gimnazjalnej w Szkole Podstawowej w Trzcinicy

Dodano: 03.01.2019

Dokładnie o godz.9.00, w piątek 14 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Trzcinicy rozpoczęły się zmagania konkursowe przedstawicieli gimnazjów z Gminy Jasło.
Uczestników wraz z opiekunami oficjalnie przywitała dyrektor szkoły Pani Dorota Biel, która wkrótce też zaprosiła uczniów do rozwiązywania testów konkursowych. Zgodnie z regulaminem gimnazjaliści sprawdzali się w trzech konkurencjach: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz językowej.

Zadania przygotowane przez nauczycieli SP w Trzcinicy dostarczyły wielu emocji, zwłaszcza test z języka polskiego i historii.

W trakcie konkursu przybył gość honorowy, Wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś, który miał okazję przyglądać się końcowej części konkursu, zajrzeć do zadań, a po podsumowaniu wyników, wręczyć młodzieży dyplomy i nagrody oraz serdecznie pogratulować uczniom wiedzy i odwagi.

Tak prezentowały się tegoroczne wyniki:

I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Trzcinicy
II miejsce – Społeczne Gimnazjum w Opaciu
III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Szebniach
IV miejsce – Publiczne Gimnazjum w Osobnicy
V miejsce – Publiczne Gimnazjum w Warzycach

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi za zainteresowanie, objęcie konkursu honorowym patronatem, przekazanie środków finansowych na organizację konkursu, ufundowanie statuetki dla zwycięzców oraz za obecność podczas wręczania dyplomów i nagród.
Dziękujemy także Rodzicom ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy, którzy zapewnili poczęstunek młodzieży.

Jako organizatorzy pragniemy pogratulować wszystkich uczniom  biorącym udział w konkursie, ale też i podziękować im za piękną rywalizację i stworzenie bardzo miłej atmosfery.
W przyszłym roku planujemy zorganizować taki konkurs już dla uczniów szkół podstawowych.

Mała Liga Gimnazjalna przechodzi zatem do historii. Za rok zapraszamy do udziału w Małej Lidze Szkolnej.
Aneta  Yükselyalçın
Ewa Stopa