W fabryce czekolady Willy’ego Wonki

Dodano: 01.09.2015
A A A
Na koniec wakacji biblioteka i świetlica w Szebniach przygotowały słodkie święto, czyli czekoladowe zakończenie wakacji. Tym razem uczestnicy wzięli udział w zajęciach opartych o książkę R. Dahla „Charlie i fabryka czekolady”.

Na koniec wakacji  biblioteka i świetlica w Szebniach przygotowały słodkie święto, czyli czekoladowe zakończenie wakacji.  Tym razem uczestnicy wzięli udział w zajęciach opartych o książkę  R. Dahla „Charlie i fabryka czekolady”. Podobnie jak główni bohaterowie książki  dzieci otrzymały Złote Talony, dzięki którym mogły posłuchać historii Charliego i wziąć udział w niespodziankach i zabawach przygotowanych przez prowadzące.

Na początek uczestnicy wysłuchali fragmentu książki, opowiedzieli  o swoich ulubionych deserach i zaprojektowali swój wymarzony tort urodzinowy.  Jak na „Dzień Czekolady” przystało nie obyło się bez łakoci, jednak żeby je otrzymać dzieci musiały odgadnąć zagadki i rebusy ukryte w bibliotece. Na zakończenie uczestnicy na chwilę zamienili się w małych pomocników Williy’go Wonki – w Umpa – Lumpy i sami stworzyli pyszne ciasteczka. Wszystkie te ciastka były tak pięknie przybrane, że szybko znikały z talerzy.

W tym dniu nagrodziliśmy także naszych najlepszych czytelników w konkursie „Wakacyjny Entuzjasta Książek”. W kategorii dla dzieci i młodzieży I miejsce zajęła Agnieszka Jamrogowicz, która przez wakacje przeczytała aż 72 książki.

Zajęcia odbyły się 27 sierpnia br.  w czytelni biblioteki w Szebniach. Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach przy współpracy ze  Świetlicą Gminnego Ośrodka Kultury w Szebniach.
 
GBP w Jaśle z/s w Szebniach

 
Fotorelacja:
 


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności