Warsztaty plastyczne pod nazwą „Zimna porcelana” w Trzcinicy

Dodano: 01.09.2015
A A A
Sposobów na spędzenie czasu jest bardzo dużo. Jedną z ciekawych form są zabawy z kolorową masą zwaną „Zimna porcelana.” W dniu 25 sierpnia 2015r. w Świetlicy w Trzcinicy odbyło się spotkanie z artystką panią Ewą Strugała mieszkanką naszej miejscowości.
Sposobów na spędzenie czasu jest bardzo dużo. Jedną z ciekawych form są zabawy z kolorową masą zwaną „Zimna porcelana.” W dniu 25 sierpnia 2015r. w Świetlicy w Trzcinicy odbyło się spotkanie z artystką panią Ewą Strugała mieszkanką naszej miejscowości.

W czasie spotkania p. Ewa zapoznała dzieci z tematem zajęć, techniką i sposobem wykonania pracy oraz poprowadziła warsztaty pod nazwą „Zimna porcelana” na które udostępniła uczestnikom własne materiały potrzebne do tworzenia różnych figurek, kwiatów czy biżuterii. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy odnośnie procesu przygotowania masy – „Zimnej porcelany” (ilość składników, czasu wyrabiania, co używamy do barwienia masy żeby otrzymać  kolor żółty, niebieski, zielony, czerwony itp).

Pod okiem pani Ewy uczestnicy zajęć tworzyli łatwe kolorowe kwiatki (stokrotki, maki, róże) oraz zielone liście. Wykonanie pięknych kolorowych kompozycji takich jak kwiatki w koszyczku, kwiatki w doniczce oraz świeczniki sprawiło radość wszystkim uczestnikom warsztatów. Swoje kolorowe prace dzieci zabrały do domu żeby były miłym upominkiem z wakacji, Wszyscy stwierdziły że  „Zimna porcelana” to masa, która jest podobna do modeliny tylko że ją trzeba wykonać samemu z potrzebnych składników a modeline można kupić w sklepie.

Bardzo dziękujemy pani Ewie Strugała za wspólne spotkanie z kolorową masą – „Zimną porcelaną,” która przyniosła wiele radości, pozwoliła wszystkim odkrywać ukryte talenty twórcze oraz miło i przyjemnie spędzić popołudniowy czas w Świetlicy.  Organizatorem warsztatów była Świetlica w Trzcinicy – Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle z/s w Brzyściu.
 


Irena Gorczyca
 


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności