X edycja Gminnego Konkursu na „Najładniejszy ogród w gminie Jasło z bezpiecznym obejściem”

Dodano: 27.08.2015
W tym roku odbyła się X edycji Gminnego Konkursu na „Najładniejszy ogród w gminie Jasło z bezpiecznym obejściem”, organizowanego przez Wójta Gminy Jasło
W tym roku odbyła się X edycji Gminnego Konkursu na „Najładniejszy ogród w gminie Jasło z bezpiecznym obejściem”, organizowanego przez Wójta Gminy Jasło w dwóch kategoriach Najładniejszy ogród w gospodarstwie rolnym oraz Najładniejszy ogród przydomowy. Rozstrzygnięcie konkursu wraz z rozdaniem nagród miało miejsce 22 sierpnia 2015 r.  podczas Dożynek Gminnych w Żółkowie.

Konkurs organizowany jest 10 lat, już 4 rok przy współudziale Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówki Terenowej w Jaśle.

Celem organizacji konkursu jest zachęcenie mieszkańców do dbałości o środowisko naturalne poprzez zwrócenie uwagi na najbliższe otoczenie.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podczas oceny ogrodów zwraca uwagę na tak ważne bezpieczeństwo.

W tym roku 7 ogrodów zakwalifikowano do udziału w konkursie,  gminna komisja oceniła 2-gospodarstwa rolne i 5 przydomowych ogródków. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Jasło oraz osobne nagrody ufundowane przez KRUS.

Komisja rozstrzygnęła konkurs w dwóch kategoriach:
•    ogród przydomowy

I miejsce Krystyna Pabian (Zimna Woda),
II miejsce Urszula Fortuna (Bierówka)
III miejsce Maria Mokrzycka (Brzyście) i Janina Urban (Warzyce)
IV miejsce Ewa Knap (Chrząstówka)

•    gospodarstwo rolne

I miejsce Wiesława Ciuła (Brzyście)
II miejsce Grażyna Dętkoś (Niepla)