XVI edycja gminnego konkursu Palma Wielkanocna

Dodano: 18.04.2019
A A A
9 marca 2019 r.  w Szkole Podstawowej w Jareniówce odbyła się XVI edycja
Gminnego Konkursu „Palma Wielkanocna” pod patronatem Wójta Gminy Jasło

 
Adresatem konkursu były dzieci ze szkół z terenu gminy Jasło.
Celem konkursu było kultywowanie tradycji ludowych i związanych z nimi obyczajów oraz poznanie źródła ludowej tradycji jaką jest wykonanie palm wielkanocnych. 
Na konkurs wpłynęło 45 palm ze szkół  z Niepli, Opacia, Osobnicy nr 1, Osobnicy nr 2, Trzcinicy, Warzyc  oraz z Jareniówki. Nadesłane palmy zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe: klasy 0-III i IV-VIII. W tych kategoriach osobno oceniano palmy małe i duże.

Komisja w następującym składzie

przewodniczący: ks. Tadeusz Gąsiorowski
zastępca przewodniczącego: pani Joanna Duć Acela dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
 w Jaśle

oraz członkowie:

pani Zofia Pruchnik –nauczyciel emeryt
pani Małgorzata Wojdyła - Rada  Rodziców
oceniała głównie: walory estetyczne, oryginalność, pomysłowość, własną koncepcję, kolorystykę oraz zgodność z tradycją ludową. Palmy mogą być podziwiane również przez parafian w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle, gdzie będą stanowiły jego ozdobę podczas Niedzieli Palmowej.
 
 
Wyniki konkursu

 KLASY 0-III

PALMA MAŁA:

I MIEJSCE – Oliwier Kotulak – SP Jareniówka
II MIEJSCE -   Wojciech Biernacki – SP Osobnica nr2
III MIEJSCE – Julia Pancarowicz – SP Jareniówka
WYRÓŻNIENIA: Laura Miziołyk SP Niepla, Oliwia Ryznar SP Trzcinica, Zuzanna Majewska SP Opacie

PALMA DUŻA:

I MIEJSCE – Julia Skórska  – SP Jareniówka
II MIEJSCE – Magdalena Laskowska - SP Osobnica nr 1
III MIEJSCE –  – Wiktoria Gorgosz SP Opacie
WYRÓŻNIENIA:  Julia Śmietana – SP Jareniówka , Patrycja Miziołyk - SP Niepla
Krystian Szczerba - SP Osobnica nr 2, Weronika Plakut SP Jareniówka

KLAS IV-VIII

PALMA MAŁA:
I MIEJSCE – Hubert Knapik  – SP Osobnica nr 2
II MIEJSCE – Katarzyna Gustek SP Opacie
III MIEJSCE – Magdalena Głowaty  – SP Osobnica nr 2

PALMA DUŻA:

I MIEJSCE – Oliwia Śliż – SP Jareniówka
II MIEJSCE – Klaudia Kalita   -SP Jareniówka
III MIEJSCE – Kacper Kuzianik  – SP Jareniówka
WYRÓŻNIENIA:  Emanuela Mazur SP Opacie, Michelle Koś SP Jareniówka, Martyna Plakut SP Jareniówka

LAUREATOM  GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY DO KONKURSU ZA ROK

ZDJĘCIA



Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności