XVI Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”

Dodano: 07.02.2018
A A A
Śpiewanie kolęd i pastorałek należy do tradycji chrześcijańskiej, zapewniającej piękną oprawę świąt Bożego Narodzenia, a zarazem przekazującej prawdę o przyjściu Jezusa na świat. 26 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej im. Stefanii Sempołowskiej w Szebniach na scenie wśród świątecznej dekoracji zabrzmiały kolędy i pastorałki, zarówno te z dawnych lat, jak i współczesne, podczas XVI Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”, kultywowanego i organizowanego przez tę szkołę już od tylu lat. Do konkursu zgłosiło się ok. 39 uczniów ze szkół z Gminy Jasło, m.in. z: Osobnicy, Niepli, Opacia, Trzcinicy, Warzyc, Jareniówki, Szebni i miasta Jasła: SP nr 1, SP nr 4, SP nr 12 oraz Zespołu Szkół Społecznych.

Na wstępie uczestników konkursu i ich opiekunów powitał dyrektor szkoły - Paweł Rozmus, który również przedstawił tegoroczne jury w składzie: Przewodnicząca - Aleksandra Piękoś - nauczyciel muzyki w SP nr 4 w Jaśle oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jaśle, Irena Pikul - nauczyciel muzyki w SP w Jedliczu, Daniel Mrugał - nauczyciel muzyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle, Lucyna Szarek - wieloletni dyrygent chóru w Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Inspektor Chóru Laurenti oraz Mateusz Gałuszka - nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jaśle i Prywatnej Szkole Muzycznej II stopnia w Jaśle oraz dyrygent Chóru Laurenti. Całość konkursu poprowadzili: Dominika Chudy i Kacper Rogowski.

Prezentacje rozpoczęli najmłodsi, a więc przedstawiciele oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III szkół podstawowych, potem zaprezentowali się uczniowie klas IV-VI, a zakończyli najstarsi - uczniowie klas VII i II-III gimnazjum. Każdy z występów nagradzany był wielkimi brawami przez widownię, która z uwagą słuchała tych bardziej i mniej znanych kolęd i pastorałek. Po występach wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, natomiast laureatom i wyróżnionym wręczono nagrody pieniężne - kupony upominkowe oraz nagrody rzeczowe. Głównymi trofeami tego roku były statuetki - anioły.
 
Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych:
  • I KATEGORIA KLAS O-III szkoły podstawowej

I miejsce - Kamila Zawada – SP w Szebniach
II miejsce - Sara Stec – SP w Szebniach
II miejsce - Mirela Kuchta- SP w Warzycach
III miejsce - Aleksandra Sieńkowska- SP nr 1 w Jaśle


Wyróżnienie: Kornelia Lubaś- SP w Szebniach
Wyróżnienie: Amelia Ulaszek- SP w Szebniach
Wyróżnienie: Gabriela Gustek- SP w Opaciu
Wyróżnienie: Kinga Jaworska- SP w Opaciu
Wyróżnienie: Natalia Zięba- SP nr 12 w Jaśle
 
  • II KATEGORIA KLAS IV - VI szkoły podstawowej
 
I miejsce – Igor Gacek - SP w Warzycach
II miejsce – Karolina Polak – SP w Warzycach
II miejsce - Nikola Kras- SP nr 1 w Osobnicy
III miejsce – Zuzanna Niebieszczańska- Zespół Szkół Społecznych w Jaśle
III miejsce – Martyna Marszałek- SP nr 4 w Jaśle
III miejsce – Wiktoria Ryznar- SP nr 1 w Jaśle

Wyróżnienie: Robert Kaczka- SP w Szebniach
Wyróżnienie: Nikola Bigos- SP nr 1 w Osobnicy
Wyróżnienie: Kamil Wieczorek- SP w Jareniówce
Wyróżnienie: Joanna Adamik - SP w Szebniach
 
  • III KATEGORIA KLAS VII oraz II- III gimnazjum

I miejsce – Aleksandra Brągiel- SP nr 1 w Osobnicy
II miejsce – Martyna Polak- SP w Szebniach
II miejsce – Natalia Spólnik- SP w Trzcinicy
III miejsce – Oliwia Borkowska- SP w Szebniach
III miejsce – Marta Ulaszek- SP nr 1 w Osobnicy


Wyróżnienie: Maria Ochwat - SP w Warzycach
Wyróżnienie: Aleksandra Czajka- SP w Jareniówce

 
Honorowy patronat nad konkursem co roku sprawuje Wójt Gminy Jasło, który jest jednym z głównych sponsorów. W Jego imieniu gratulacje laureatom i wyróżnionym oraz ich opiekunom i rodzicom złożyła Pani Aldona Krajewska - Inspektor d/s oświaty.

Organizatorzy konkursu również gratulują wszystkim nagrodzonym i życzą dalszych sukcesów, a ich opiekunom dziękują za profesjonalne przygotowanie swoich uzdolnionych uczniów.

Ponadto Organizatorzy składają serdeczne podziękowania tegorocznym sponsorom konkursu, którzy wsparli to przedsięwzięcie, bo bez nich niewiele można zdziałać, a w tym roku są to: Nowy Styl Group Sp. z o.o. w Krośnie, który ufundował dwa fotele biurowe, Zakład Masarski Dobrucowa - Pani Monika Polak, Sklep Delikatesy CENTRUM  w Szebniach, Kros-Szkło - Pan Grzegorz Lula, Meblo-Styl Jedlicze - Pan Jerzy Gierula, Inwest - Profil Bajdy, Karczma Kamieniec S.C. Bajdy - Państwo: A. Oszajca, R. Oszajca, B. Oszajca, M. Oszajca oraz Pierogarnia i Ciastkarnia PRZYSMAK w Warzycach.
 
Szkoła Podstawowa w Szebniach

ZDJĘCIA

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności