Gminny Konkurs „Palma Wielkanocna”

Dodano: 10.04.2018
21 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Jareniówce odbyła się XV edycja Gminnego Konkursu „Palma Wielkanocna” pod patronatem Wójta Gminy Jasło.

Adresatem konkursu były dzieci ze szkół z terenu gminy Jasło. Celem konkursu było kultywowanie tradycji ludowych i związanych z nimi obyczajów oraz poznanie źródła ludowej tradycji jaką jest wykonanie palm wielkanocnych.
Na konkurs wpłynęło 58 palm ze szkół  w Szebniach, Niepli, Opaciu ,Osobnicy nr1, Osobnicy nr 2, Trzcinicy, Warzyc  oraz z Jareniówki. Nadesłane palmy zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe: klasy 0-III i IV-VII. W tych kategoriach osobno oceniano palmy małe i duże.

Komisja w następującym  składzie: przewodniczący ks. Tadeusz Gąsiorowski, zastępca przewodniczącego  Piotr Sikora kierownik Referatu Oświaty i Kutury oraz członkowie -  Zofia Pruchnik – nauczyciel emeryt, Małgorzata Wojdyła - Rada  Rodziców.

Komisja oceniała głównie: walory estetyczne, oryginalność, pomysłowość, własną koncepcję, kolorystykę oraz zgodność z tradycją ludową. Palmy mogły być podziwiane również przez parafian, ponieważ zostały przewiezione do kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie  stanowiły jego ozdobę podczas Niedzieli Palmowej.

Wyniki konkursu:
  • KLASY 0-III
PALMA MAŁA :
I MIEJSCE – Kristian Koś – SP Jareniówka
II MIEJSCE -   Patrycja Miziołyk – SP Niepla
III MIEJSCE – Krystian Szczerba - SP  Osobnica nr 2
WYRÓŻNIENIA: Amelia Wątroba  - SP Osobnica nr 2 , Weronika Twarduś  SP Warzyce, Nikodem Mazur SP Opacie

PALMA DUŻA :
I MIEJSCE – Laura Miziołyk – SP Niepla
II MIEJSCE – Julia Skórska - SP Jareniówka
III MIEJSCE – Magdalena Laskowska – ZS Osobnica nr 1
WYRÓŻNIENIA: Martyna Alibożek – SP Trzcinica, Martyna Plakut - SP Jareniówka, Weronika Plakut - SP Jareniówka