UWAGA!!! Rady Sołeckie, RadyParafialne, Stowarzyszenia i grupy nieformalne .

Dodano: 14.04.2009
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej rozpoczyna realizację Programu Wspierania Aktywności Lokalnej "RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ" na terenach wiejskich.

W ramach programu można ubiegać się o wsparcie finansowe - w formie grantów do 5 tys. zł na projekty składane przez organizacje pozarządowe, w tym fundacje i stowarzyszenia, posiadające określoną formę prawną, mające swoją siedzibę i prowadzące lub podejmujące działalność na terenach wiejskich (wsie i miasta do 10 tys. mieszkańców).
O granty mogą ubiegać się również podmioty kolegialne z terenów wiejskich, nieposiadające określonej formy prawnej, jak: rady sołeckie, rady parafialne i inne zorganizowane grupy osób/członków lokalnych społeczności.

Wnioski o dofinansowanie muszą dotyczyć jednej z dziedzin:

• zachowanie oraz rozwój i wykorzystanie lokalnego potencjału rozwojowego w zakresie szeroko rozumianej kultury, w tym zwłaszcza z uwzględnieniem dziedzictwa historycznego regionu, dla wspomagania lokalnej aktywności społeczno - zawodowej, integracji społecznej, zwiększenia atrakcyjności turystycznej (inwestycyjnej) regionu,

• szeroko pojęta działalność oświatowa, ze szczególnym uwzględnieniem przedsięwzięć w zakresie wykorzystania i użytkowania nowoczesnych urządzeń i technologii (Internet, telefonia cyfrowa, komputery, itp.) oraz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży oraz zagospodarowania ich czasu wolnego poprzez udział w zajęciach edukacyjnych,

• szeroko rozumiana działalność w zakresie ochrony i promocji zdrowia, w tym zwłaszcza w zakresie promocji zdrowego trybu życia i aktywności ruchowej, profilaktyki zdrowotnej, a także działań na rzecz rehabilitacji oraz opieki nad osobami niepełnosprawnymi.

I edycja konkursu projektów trwa od 30.03 - 30.04.2009 r.

Szczegóły na stronie: https://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/445118.html

Przygotował: J. Lubaś