Jubileusz 100 lecia OSP

Dodano: 24.09.2008
W dniu 27 lipca odbyły się uroczystości 100- lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Bierówce.

Jubileusz 100 lecia OSP

W dniu 27 lipca odbyły się uroczystości 100- lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Bierówce. Uroczystość rozpoczęto Mszą Św. koncelebrowaną przez kapelana strażaków ks. Prałata Wacława Rybkę, ks. Proboszcza Parafii Warzyce Tadeusza Brzyskiego oraz tamtejszego rodaka ks. Stanisława Płazę.
W uroczystości udział wzieły zaproszone władze, delegacje z jednostek sąsiednich wsi oraz mieszkańcy Bierówki i okolic.

Jednostka liczy ok. 70 członków i jest jedną z najprężniej działających na terenie gminy Jasło. Posiada na swoim wyposażeniu dwa samochody marki Żuk GML-8 oraz  Jelcz GCMB-8 oraz własną remizę.

Strażacy -ochotnicy z Bierówki, oprócz udziału w akcjach ratowniczych przy gaszeniu pożarów, usuwaniu skutków miejscowych zagrożeń, biorą też czynny udział w życiu sportowym, kulturalnym czy religijnym na terenie gminy.

Z okazji jubileuszu wydano książkę, w której przedstawiono zarys dziejów jednostki OSP.
Uroczystość uświetniły : Orkiestra  Dęta z Osobnicy oraz kapele ludowe Lublanie z  Lubli, Trzcinicoki z Trzcinicy.

Orkiestra_z_Osobnicy       przemarsz

przemarsz_ze_sztandarami       meldunek