Łaski - Sobniów

Dodano: 15.05.2015
A A A
,,Światowy Dzień Ziemi’’ to największe ekologiczne święto. Świetlica w Łaskach również obchodziła święto ekologii i upamiętniła je warsztatami plastycznymi 23 i 24 kwietnia br.
,,Światowy Dzień Ziemi’’ - obchodziliśmy w tym roku 22 kwietnia - to największe  ekologiczne święto świata w 192 krajach. Różnie na całym globie odbywają się obchody- są marsze, wystawy, wiece, wspólne sadzenie drzew, pikniki i festyny. 

Świetlica w Łaskach również obchodziła święto ekologii i upamiętniła je warsztatami  plastycznymi  23 i 24 kwietnia. Tematem zajęć był szeroko rozumiany recycling i formy jego wykorzystania.  Z pomysłów młodych uczestników powstały ciekawe i zaskakujące, a czasem bardzo przydatne i funkcjonalne przedmioty codziennego użytku. Podczas zajęć wykorzystano surowce, które zwykle trafiają do śmieci, a były to m.in.  szklane opakowania, stare książki, butelki PET, gazety, ulotki, itp.

Dwa  popołudnia upłynęły w wesołej i radosnej atmosferze, a uczestnicy doszli do wniosków, że  wspólne zajęcia i wymyślanie  nowych form dla ,,śmieci’’ to  duża frajda i wyzwanie. W te dwa popołudnia przynajmniej komputery miały ,,wolne’’.


Elżbieta StachuraCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner