Pasowanie Pierwszoklasisty w Zespole Szkół w Osobnicy

Dodano: 16.11.2012
A A A
Uroczystość pasowania pierwszoklasistów w Zespole Szkół w Osobnicy odbyła się 28 września 2012 roku. Na uroczyste przyjęcie uczniów klasy pierwszej do społeczności szkolnej uczniowie z wychowawczynią zaprosili rodziców, panią dyrektor Lidię Dubiel i pana wicedyrektora Marka Godlewskiego.


Uroczystość pasowania pierwszoklasistów w Zespole Szkół w Osobnicy odbyła się 28 września 2012 roku. Na uroczyste przyjęcie uczniów klasy pierwszej do społeczności szkolnej uczniowie z wychowawczynią zaprosili rodziców, panią dyrektor Lidię Dubiel i pana wicedyrektora Marka Godlewskiego.
Odświętnie ubrane dzieci powitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kasia Róż, która w swojej przemowie zapewniła, że każdy pierwszaczek może skorzystać z rad i pomocy starszych kolegów, zwracać się do nich z wszystkimi problemami ale najważniejszym wspólnym obowiązkiem jest przede wszystkim NAUKA. Po części artystycznej i odśpiewaniu hymnu państwowego w obecności Pocztu Sztandarowego nastąpiła bardzo doniosła chwila – uczniowie ślubowali na sztandar szkoły, powtarzając słowa przysięgi. W tym roku uroczystą przysięgę złożyli: Paweł Bartuś, Jakub Bobula, Karol Budziak, Krystian Czajka, Sebastian Dybaś, Jakub Gliwa, Marcin Godlewski, Natalia Gondek, Piotr Jędryczka, Kamil Kosiek, Zuzanna Kostal, Konrad Kuchta, Martyna Mastej, Klaudia Mazur, Kinga Owsiak, Natalia Paluch, Jakub Stygar, Patryk Szafarz, Weronika Szczerba, Kacper Ulaszek, Karolina Ulaszek i Michał Zborowski.


Po ślubowaniu, pani dyrektor dokonała aktu pasowania każdego ucznia dotykając go w ramię symbolicznym ołówkiem i mówiąc: „Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły”. Z rąk dyrekcji uczniowie otrzymali tarcze szkolne oraz dyplomy. Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor, która życzyła dzieciom powodzenia i sukcesów w nauce. Zwróciła się również do rodziców, aby poświęcali swoim pociechom dużo czasu, cierpliwości oraz okazywali jak najwięcej miłości.
Wzruszone mamy rozdały pierwszakom przygotowane prezenciki.

Małgorzata SolskaCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności