Pasowanie na czytelnika w Zespole Szkół w Osobnicy

Dodano: 06.03.2013
A A A
Dzień 6 lutego 2013r. był dniem szczególnym dla uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej. W tym dniu pierwszoklasiści wypożyczyli do domu swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej.


Dzień 6 lutego 2013r. był dniem szczególnym dla uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej. W tym dniu pierwszoklasiści wypożyczyli do domu swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej.Sprawiło im to wielką radość, ponieważ od początku roku szkolnego mogli korzystać ze zbiorów biblioteki szkolnej tylko na miejscu. Z zazdrością patrzyli na starszych uczniów, którzy mogli zabierać książki do domu.


W uroczystości oprócz klasy pierwszej wraz w wychowawczynią p. Małgorzatą Solską wzięli udział p. dyrektor Lidia Dubiel i p. wicedyrektor Marek Godlewski. Przed otrzymaniem pierwszej książki uczniowie obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez członków Koła Przyjaciół Biblioteki z klasy czwartej. Nowi czytelnicy wysłuchali wierszy o książkach i czytaniu, poznali różne rodzaje książek dostępnych bibliotece oraz zasady ich poszanowania. Mogli również sprawdzić swoja wiedzę ze znajomości bajek, baśni i wierszyków. Po złożeniu przyrzeczenia każdy uczeń otrzymał pierwszą książkę wraz z listem od bibliotekarza do rodziców. Dodatkiem do książki były zakładki wykonane przez członków Koła Przyjaciół Biblioteki.Na koniec głos zabrała p. dyrektor Lidia Dubiel podkreślając ogromnie ważną rolę książek i czytania w edukacji każdego ucznia. Uczniowie wyszli z biblioteki zadowoleni i należy im życzyć aby ta radość z czytania przetrwała.

Danuta Ryznar


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner