Bezpieczna szkoła

Dodano: 19.12.2013
A A A
Promując bezpieczeństwo uczniów w Zespole Szkół w Osobnicy już we wrześniu została ogłoszona akcja: „Bezpieczna szkoła” połączoną z konkursem plastycznym
Bezpieczna szkoła

Szkoła bezpieczna – to szkoła przyjazna, w której zarówno nauczyciele jak i uczniowie czują się dobrze, osiągają sukcesy, mają możliwość zaspokojenia najważniejszych potrzeb.


Promując bezpieczeństwo uczniów w Zespole Szkół w Osobnicy już we wrześniu została ogłoszona akcja: „Bezpieczna szkoła”. Pierwszym punktem akcji były spotkania uczniów klas 0-VI z przedstawicielami policji na temat  bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Ogłoszony został również konkurs plastyczny pod tym samym hasłem. Celem naszych wspólnych działań stało się przede wszystkim wdrażanie uczniów do bezpiecznego zachowania oraz szerzenie wiedzy na temat zdrowego i higienicznego trybu życia.Kluczowym punktem akcji był uroczysty apel, który miał miejsce 27 listopada bieżącego roku w naszej szkole. Lekcja bezpieczeństwa została przygotowana przez uczniów klasy II, III, V oraz ich wychowawców.


Jako pierwsza wystąpiła uczennica klasy V – Amelia Domagała, która zaśpiewała piosenkę ”Bezpieczna szkoła”. Następnie jej koleżanka w krótkim referacie przekonała wszystkich zebranym, iż już od pierwszych zajęć w szkole warto  kształtować w dzieciach nawyki, które przyczynią się do tego, że ich droga do szkoły będzie bezpieczna oraz udzieliła mądrych rad jak być bezpiecznym  w codziennym życiu: w szkole, w domu, na ulicy.
Następnie klasa III przedstawiła scenkę: „Uliczna gra” oraz Kamilka Ulaszek z klasy III wykonała piosenki: „Bezpieczna droga”, podczas której dzieci wykonały taniec hip-hopowy oraz piosenkę „Stop, dziecko na drodze”.
Uczniowie klasy II odegrali scenki  „Znaki drogowe”, „Sportowcy”, „Wycieczka rowerowa” oraz zaśpiewali piosenki pt.: „Rower ojejku”, "Znaki drogowe".
Uczniowie klasy V przedstawili ważne numery (999; 998; 997; 112) oraz wyrecytowali zabawne wiersze dotyczące bezpieczeństwa.


Naszą uroczystość uświetnili goście, przedstawiciele policji, pani Joanna Garbacik – specjalista do spraw nieletnich oraz pan Mariusz Marszałek – dzielnicowy Osobnicy, przedstawicielem straży pożarnej był Ireneusz Olbrych, nie zabrakło również naszej higienistki pani Agnieszki Kotulak. Są to osoby, które niejednokrotnie propagują wśród dzieci i młodzieży bezpieczne zachowania w codziennym życiu, uświadamiają o istniejących zagrożeniach a jednocześnie przekazują wiedzę o sposobach unikania sytuacji niebezpiecznych.


Pani Dyrektor podziękowała wszystkim przybyłym gościom oraz  pochwaliła występy dzieci.

Była to bardzo udana forma edukacji uczniów klas młodszych szkoły podstawowej, którzy dopiero rozwijają swoje umiejętności życiowe umożliwiające im radzenie sobie z problemami życia codziennego.


Organizatorki pragną serdecznie podziękować panu Zbigniewowi Knapikowi za wykonanie wspaniałych zdjęć z uroczystości.

Organizatorki


 -----------------------------------------------------------------------------


Konkurs plastyczny „ Bezpieczna szkoła”

W ramach organizowanej w naszej szkole  akcji „BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ” ogłoszony został  konkurs plastyczny, który miał na celu upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa, unikania zagrożeń w środowisku szkolnym, domowym, społeczności lokalnej oraz sprzeciw wobec przemocy, z którą spotykamy się na co dzień. Konkurs plastyczny cieszył  się wielkim powodzeniem. Uczniowie klas I – VI wykazali niezwykłą pomysłowość i talent. Wykonali bardzo ciekawe prace plastyczne  różnymi technikami, w związku z czym bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Rozstrzygnięcie konkursu miało  miejsce 27 listopada br. podczas uroczystego apelu.

Nagrodzeni uczniowie w klasach I- III
I miejsce –  Lilianna Szpak
II miejsce – Marcin Skicki
III miejsce – Wiktoria Dunaj
Wyróżnienie –  Zuzanna  Świątkowska
Wyróżnienie – Klaudia MazurW klasie III została również przyznana nagroda specjalna dla Wojciecha Knapika za przygotowanie wspaniałej makiety przedstawiającej rondo i pobliskie ulice w Osobnicy, ze wskazaniem na zasady  bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.Nagrodzeni uczniowie w klasach IV – VI
I miejsce – Martyna Kopera
II miejsce – Konrad Mazur
III miejsce – Izabela Dybaś

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia.

Ewa Więcek
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności