Akcja „Świąteczna Paczka” w Zespole Szkół w Osobnicy

Dodano: 26.01.2015
A A A
Już po raz kolejny samorządy uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum zorganizowały zbiórkę żywności, zabawek, słodyczy i środków czystości dla wybranych rodzin z naszej miejscowości.

Świąteczna atmosfera w Zespole Szkół w Osobnicy dała się zauważyć od początku grudnia. Na auli stanęła choinka, wszystkie klasy zostały upiększone świątecznymi dekoracjami, a w sercach rozpaliła się chęć pomocy tym, którzy mają mniej niż my.

Już po raz kolejny samorządy uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum zorganizowały zbiórkę żywności, zabawek, słodyczy i środków czystości dla wybranych rodzin z naszej miejscowości.Zaangażowanie uczniów było tak duże, że udało się przygotować 26 dużych paczek. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za dobre serce, hojność i poświęcony czas. Paczki sprawiły obdarowanym wielką radość. 

Uczniowie naszej szkoły przygotowali również piękne świąteczne stroiki (najpiękniejsze wykonali: Paulina Mitrut, Dawid Brej, Krystian Bąk) oraz ozdoby z masy solnej, które były sprzedawane, a zebrane pieniądze zostały przeznaczone na potrzeby samorządów uczniowskich (240 zł).

W ostatnie dni szczególnie wyczuwało się radosny  nastrój oczekiwania. Poszczególne klasy przygotowały swoje wigilie. Klasa II gimnazjum zorganizowała wigilie w czwartkowy wieczór. Wszyscy połamali się opłatkiem i składali sobie najwspanialsze życzenia. Następnie uczniowie spożywali potrawy przygotowane przez rodziców. Pozostałe klasy wigilię przygotowały w piątkowy ranek. Śpiew kolęd towarzyszył nam przez cały dzień.

Ewa Więcek, Beata KapanowskaCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner