JASEŁKA W ZESPOLE SZKÓŁ W OSOBNICY

Dodano: 26.01.2015
A A A
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy, magiczny okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci. Aby przybliżyć historię Bożego Narodzenia w naszej szkole 19 grudnia odbyły się jasełka

Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cała ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej”

     

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy, magiczny okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również  dzieci.  Aby przybliżyć historię Bożego Narodzenia w naszej szkole 19 grudnia odbyły się jasełka przygotowane przez panią Agatę Rolek i panią Ewę Więcek. Uczniowie „przenieśli” dyrekcję, nauczycieli, rodziców i swoich kolegów ponad dwa tysiące lat wcześniej do miasta zwanego Betlejem.


W niewielkim judzkim miasteczku spełniły się przepowiednie proroków. Narodził się Syn Boży, oczekiwany Zbawiciel ludzkości, który przyszedł na świat, aby pojednać ludzi z Bogiem. Były kolędy, pastorałki, nie zabrakło miłych życzeń, na ten szczególny czas. Fantastyczna gra aktorska, piękne stroje, świąteczna scenografia, nastrojowe światełka zachwyciły zebranych gości. Zaprezentowane przez uczniów przedstawienie wprowadziło wszystkich w bożonarodzeniowy czas świętowania.. Po części artystycznej,  dyrektor szkoły -  pani Lidia Dubiel podziękowała uczniom za przygotowanie inscenizacji  i podziękowała za wspólnie spędzony czas.
Agata Rolek, Ewa WięcekCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności