Dzień seniora w Trzcinicy

Dodano: 04.02.2009
A A A
Ponad 120 mieszkańców Trzcinicy uczestniczyło w Dniu Seniora.

Ponad 120 mieszkańców W Trzcinicy uczestniczyło w Dniu Seniora. Uroczystość zorganizowana przez władze samorządowe z myślą o starszych osobach mieszkających we wsi, rozpoczęła się mszą świętą w tutejszym kościele. Tuż po niej seniorzy spotkali się w Domu Ludowym, gdzie młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowała część artystyczną.


Dzień Seniora został zapoczątkowany kilkanaście lat temu i stał się imprezą cykliczną. - Ludzie bardzo chętnie przychodzą na takie spotkania, są zadowoleni, że coś takiego się organizuje. Niestety nie wszyscy mogli tu dzisiaj dotrzeć, bo są to przecież ludzie starsi, którzy często chorują. Większość z nich czeka jednak na ten dzień cały rok - mówi Tadeusz Gorgosz, radny Rady Powiatu Jasielskiego.
Zdanie T. Gorgosza podziela Stanisława Szczyrba, która mieszka w Trzcinicy od 15 lat. – To bardzo miła uroczystość. Dzięki temu mieszkańcy wsi mogą się spotkać, porozmawiać. Każdego roku niecierpliwie czekam na styczeń i za każdym razem podziwiam, jak to wszystko ładnie jest zorganizowane.

Młodzież szkolna wystąpiła z programem artystycznym, na który złożyły się jasełka oraz wiersze i życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.
Dzień Seniora to nie jedyna okazja do wspólnego świętowania. W sierpniu zawsze odbywa się odpust parafialny oraz Festiwal Folkloru Karpat. W organizację każdej imprezy aktywnie włączają się mieszkańcy wsi. - Tu jest taka stała ekipa ludzi do pomocy, których nie trzeba prosić, przychodzą sami z siebie. I jesteśmy im za to bardzo wdzięczni – mówi Tadeusz Gorgosz. - Dużą pomoc otrzymujemy także ze strony naszego księdza proboszcza Stanisława Bałuckiego. Jest z nami zawsze. Współpracujemy ze sobą. Jeżeli my potrzebujemy od niego pomocy, zawsze ją dostajemy, a jak potrzebuje jej ksiądz, to też zawsze może na nas liczyć – dodaje Jerzy Żurowski, sołtys wsi Trzcinica.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie wszystkich organizacji jakie istnieją i działają w Trzcinicy oraz zaproszeni samorządowcy.

www.jaslo4u.plCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności