V Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych w Rzeszowie

Dodano: 06.03.2013
A A A
W grupie laureatów V Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 28 w Zespole Szkół Nr 6 w Rzeszowie, znalazła się Paulina Pawluś uczennica klasy IV Zespołu Szkół w Warzycach


1 marca 2013 roku z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, odbył się V Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 28 w Zespole Szkół Nr 6 w Rzeszowie pod honorowym patronatem: Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Instytutu Pamięci Narodowej.W grupie laureatów znalazła się Paulina Pawluś uczennica klasy IV Zespołu Szkół w Warzycach przygotowana przez Panią Wiolettę Zygmunt. Wystąpiła ona z piosenką "Ojczyzna" zdobywając wyróżnienie w kategorii solista klas IV-VI szkoły podstawowej. 


Warunkiem uczestnictwa w festiwalu było nadesłanie nagrania video dwóch pieśni patriotycznych  na płycie DVD. Na podstawie prezentowanych utworów komisja dokonała wyboru laureatów zaproszonych do występu w finale konkursu, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury, ul.Osmeckiego 51 w Rzeszowie.

  

Podczas Festiwalu można było usłyszeć różnego rodzaju pieśni patriotyczne, z których zawsze wypływała miłość do Ojczyzny, historia i ludzie ją tworzący, osobistości, o których zapomnieć nie wolno. Uczniowie przypomnieli, że piękny śpiew może być jednocześnie zabawą i lekcją historii, bo są utwory, które nie tylko można, ale i trzeba umieć zaśpiewać.
Uczennicy i jej rodzicom składamy gorące gratulacje!!!

O sukcesie uczennicy można przeczytać na stronie https://www.sp28.resman.pl

ZS Warzyce


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner