Żółków na dożynkach gminnych i powiatowych

Dodano: 10.09.2012
A A A
Wieniec dożynkowy wraz z delegacją z Żółkowa wziął udział w uroczystościach dożynkowych w Kowalowach i Dębowcu

W dniu 19.08.2012 r. odbyły się Dożynki Gminne w Kowalowach zorganizowane przez p. Wójta S. Pankiewicza. Również wieniec z naszej miejscowości został zaproszony na tę wielką uroczystość ku czci plonów. Po nabożeństwie odprawionym w kościele Farnym w Jaśle wszystkie wieńce udały się do miejscowości Kowalowy. Każda wieś oprócz wieńca przygotowała poczęstunek dla delegacji i gości, którzy podziwiali pomysłowość i piękno wieńców.


Na następną niedzielę nasza miejscowość otrzymała  zaproszenie od p. Starosty jasielskiego na Dożynki Powiatowe w Dębowcu. Nasza liczna delegacja składała się z pań z KGW i Dziewczęcej Drużyny OSP. Dożynkowy barwny korowód przemaszerował z dębowieckiego rynku na miejsce uroczystości  znajdujące się na stadionie. Pochód ten pokazał jak wielu młodych ludzi jest zaangażowanych w kultywowanie naszych pięknych tradycji, za co należą  im się serdeczne podziękowania.


Tu również  o poczęstunek zadbały nasze ‘’gospodynie’’. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji i wrażeń w postaci m.in. barwnego przemarszu  kosynierów, prezentacji wieńców, występów wielu zespołów folklorystycznych.Wszystkim, którzy przyczynili się do udziału wieńca dożynkowego z Żółkowa na uroczystościach dożynkowych w Kowalowach i Dębowcu – bardzo dziękujemy.

 
J.Pawluś - opiekun świetlicy

Z.Czarnecki - sołtys                
                                        


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności