Wysoki kontrast

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle informuje, że Stowarzyszenie Sursum Corda z siedzibą w Jaśle, ul.Lwowska 11 realizuje projekt powierzony przez POWIAT JASIELSKI, w ramach którego prowadzona jest nieodpłatnie pomoc prawna i  poradnictwo obywatelskie, w tym nieodpłatne mediacje.

Celem jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników i doradców obywatelskich.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy - prowadzona jest również edukacja prawna.

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania ze wsparcia znajdują się na stronie internetowej Powiatu.

Poniżej zamieszczamy linki do e-poradników dotyczących tematyki praw człowieka jako istotnego atrybutu obywatela, a mianowicie:
  • Podstawowe zasady dziedziczenia: link
  • Podstawowe zasady zawierania umów cywilnoprawnych: link
  • Prawa i przywileje rodziców samotnie wychowujących dzieci: link