Wysoki kontrast

Zawiadamiam, że w dniu 15 stycznia 2021 r. (piątek) o godz. 13.00 odbędzie się Sesja Rady Gminy Jasło w świetlicy Urzędu Gminy ul. Słowackiego 4, z następującym porządkiem obrad:
  1. Otwarcie Sesji, sprawdzenie obecności  i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej Sesji.
  3. Sprawozdanie Wójta z wykonania uchwał Rady w okresie międzysesyjnym.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie przyznania dotacji celowej na prace konserwatorskie przy zabytkowej plebanii rzymskokatolickiej w Szebniach.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie przyznania dotacji celowej na prace konserwatorskie przy zabytkowym kościele pw. Przemienienia Pańskiego i św. Doroty w Trzcinicy.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Miasta Jasła z przeznaczeniem na zwiększenie dotacji dla Społecznej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza w Jaśle.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie partycypacji przez Gminę Jasło w kosztach pobytu dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Jasło uczęszczających do niepublicznych żłobków i klubów dziecięcych funkcjonujących na terenie Miasta Jasła.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Jasielskiego na realizacje zadania własnego Powiatu.
  9. Uchwalenie budżetu Gminy Jasło na 2021 rok:
    1. odczytanie projektu uchwały budżetowej wraz z uzasadnieniem,
    2. odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie uchwały budżetowej,
    3. odczytanie opinii Komisji Rady,
    4. odczytanie stanowiska Wójta Gminy do opinii Komisji Rady i Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz przedstawienie autopoprawki,
    5. dyskusja nad projektem budżetu,
    6. głosowanie wniesionej propozycji autopoprawki Wójta,
    7. podjęcie uchwały.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Jasło  na lata 2021 – 2024:
    1. odczytanie projektu uchwały wraz z uzasadnieniem,
    2. odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie uchwały,
    3. odczytanie opinii Komisji Rady,
    4. przedstawienie autopoprawki Wójta,
    5. dyskusja,
    6. głosowanie wniesionej propozycji autopoprawki  Wójta,
    7. podjęcie uchwały
  11. Sprawy różne.
  12. Interpelacje i zapytania radnych.
  13. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzednich sesjach.
  14. Wolne wnioski i zapytania.
  15. Zakończenie.
Józef Dziedzic